Facebook open

Spis treści

Hotele z basenem nad morzem są najchętniej wybierane przez gości przyjeżdżających na polskie wybrzeże. Ale czy wiemy, które są najlepsze? W których „basen” to w rzeczywistości niewielka sadzawka, a w których pływalnia z prawdziwego zdarzenia z licznymi atrakcjami? Nasz przegląd pomoże ci w wyborze właściwego obiektu.

Najlepsze hotele z basenem nad polskim morzem to znakomite rozwiązanie zarówno na dłuższe rodzinne wczasy, romantyczny weekend we dwoje czy wyjazd służbowy. Jeśli planujesz wyjazd nad morze, koniecznie wybierz noclegi w hotelu oferującym swoim gościom basen. Taki wybór ma same plusy i żadnych minusów. Podpowiadamy, dlaczego nad morzem warto wybrać hotel z basenem i czym należy się kierować, szukając odpowiedniego obiektu dla siebie.

Hotele z basenem nad morzem to jeszcze więcej relaksu i wypoczynku

Bałtyk to zimne morze – zaledwie przez 2-3 miesiące w roku nadaje się do kąpieli. A i z tym bywa problem, bo kiedy nadciąga fala upałów, sinice wyłączają z użytku kolejne plaże. Tymczasem przebywając nad morzem, chcielibyśmy skorzystać z dobrodziejstwa, jakim jest woda. Wszak woda to czysty relaks i odpoczynek. Wpływa kojąco na ciało, umysł i duszę. Rozluźnia napięte mięśnie, łagodzi stres, wycisza. Możliwość codziennego korzystania z hotelowego basenu sprawi, że pobyt będzie przyjemniejszy a wypoczynek przyniesie jeszcze lepsze efekty.

Hotele nad morzem z basenem to sposób na kapryśną aurę

Pogoda nad polskim morzem bywa zmienna i kapryśna. Potrafi zaskoczyć nas podczas urlopu deszczem i chłodem, to znów trudnymi do zniesienia upałami. Hotele z basenem nad morzem są doskonałym rozwiązaniem w obu przypadkach. Bo kiedy plażowanie z powodu chłodów nie wchodzi w rachubę, wystarczy udać się do strefy basenowej i problem z głowy. Wodne atrakcje zapewnią zabawę i wypoczynek całej rodzinie. A jeśli jesteśmy zmęczeni upałem i tłumami turystów na plaży? Pobyt na basenie w komfortowych warunkach przyniesie nam prawdziwy relaks i wypoczynek.Pływanie w basenie

Hotel nad morzem z basenem to idealne rozwiązanie dla aktywnych

Hotel nad morzem z basenem to doskonała propozycja dla osób aktywnych, które potrzebują codziennej dawki ćwiczeń fizycznych. Na co dzień najczęściej brakuje nam czasu, żeby wybrać się na basen, który w hotelu mamy na wyciągnięcie ręki. Codzienne pływanie przyniesie z pewnością znakomite rezultaty. Pływanie jest bowiem jednym z najbardziej zdrowych sportów – dla każdego i na każdą porę roku. Jest jednym z najlepszych treningów poprawiających kondycję i samopoczucie, ale także spalających tłuszcz, przyspieszających metabolizm, zmniejszających obwody bioder i talii oraz ujędrniających ciało.
Wybierając hotel z basenem nad morzem (czy w dowolnym innym miejscu Polski), warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary niecki. Minimalna długość basenu nadającego się do trenowania pływania to 15 m, ale jeszcze lepsza to 20 lub 25 m. W naszym zestawieniu najlepszych hoteli z basenem nad morzem podaliśmy rozmiary pływalni, żeby ułatwić wam wybór.

Hotele z basenem nad morzem to frajda dla najmłodszych

Jeśli wyjeżdżamy na wypoczynek z rodziną, hotel z basenem nad morzem to najlepszy z możliwych wyborów. Dzieciaki uwielbiają zabawę w wodzie, a na basenie hotelowym jest ona bezpieczna i bez ograniczeń czasowych. Warto tylko zwrócić uwagę, czy oprócz głębokiego basenu, w strefie wellness jest też brodzik lub basen rekreacyjny z dodatkowymi atrakcjami wodnymi. Najlepiej poszukać hotelu przyjaznego rodzinie. Wtedy nie będzie trzeba się martwić o zabawki i wodne akcesoria dla najmłodszych, jak deski, makarony, motylki, piłki czy pływające dmuchańce.Zabawa w basenie

Hotel z basenem nad Bałtykiem to dodatkowe atrakcje i SPA

Hotele z basenem nad morzem oferują swoim gościom szereg atrakcji, których nie dają hotele bez strefy basenowej. Przy basenach najczęściej znajdują się sauny, które mają korzystny wpływ na nasze zdrowie, a także SPA z zabiegami pielęgnacyjnymi, relaksacyjnymi czy różnorodnymi terapiami. Niektóre hotele oferują dodatkowo talasoterapię, czyli terapię morzem – morskim klimatem, morską wodą, solą, mułem, algami, piaskiem, wodorostami i innymi substancjami pochodzącymi z morza. Dlatego, jeśli wybierzemy nocleg w tego typu obiektach, nasz wypoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy, pełniejszy i przyniesie doskonalsze efekty.

Hotele z basenem nad morzem na wyjazd służbowy

Korzyści z wyboru hotelu z basenem na urlopie nie trzeba nikomu zachwalać. Podczas wyjazdu służbowego większość czasu spędzamy pracując i dopiero wieczorami mamy czas na odpoczynek. Zamiast spędzać go przed telewizorem, warto skorzystać ze strefy basenowej. Pływając czy odwiedzając sauny, łaźnie, groty solne czy lodowe najłatwiej pozbędziemy się stresu po całym dniu pracy.