Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

19 i 20 września 2020 roku w ponad 100 krajach świata celebrowany jest World Wellness Weekend – Światowy Weekend Wellness. Radosne święto, którego celem jest przypominanie nam, jak ważne w życiu jest dobre samopoczucie każdego z nas.

Jean-Guy de Gabriac, pomysłodawca World Wellness Weekend.Jean-Guy de Gabriac, francuski znawca branży SPA i wellness i pomysłodawca World Wellness Weekend.

Słowo wellness (z ang. dobre samopoczucie) na stałe zagościło już w polskim języku. Wkradło się do psychologii, hotelarstwa, fitnessu, medycyny, urody, kosmetologii i turystyki. Wellness to filozofia życia, to harmonia między twoim ciałem, a tobą samym. Wellness to świadomy wybór stylu życia, w którym zwracamy uwagę na to co jemy, co kupujemy, w jaki sposób śpimy, jak pracujemy, jak relaksujemy się i spędzamy czas wolny, jak dbamy o utrzymanie naszego ciała w zdrowiu i sprawności oraz jak dbamy o otaczające nas środowisko. Wszystko po to, aby zachować równowagę, która pozwoli nam jak najdłużej cieszyć się życiem i zdrowiem.World Wellness Weekend

Nie ma żadnych wątpliwości, że dzisiaj wellness jest nam potrzebny bardziej niż kiedykolwiek. Potrzebujemy dobrego samopoczucia – fizycznego, psychicznego, emocjonalnego i społecznego. Bardziej też niż kiedykolwiek musimy wzmacniać nasz układ odpornościowy, a osiągniemy to właśnie przez zdrowy i aktywny tryb życia oraz chwile spokoju i wytchnienia, które musimy znaleźć dla siebie każdego dnia. Wellness nie tylko pomaga nam dobrze i zdrowo żyć, ale także prawidłowo rozwijać się. Taki jest też cel Światowego Weekendu Wellness (World Wellness Weekend), który już po raz czwarty będzie obchodzony w ten weekend (19-20 września 2020 r.) w ponad 100 krajach na całym świecie.

Inicjatorem akcji jest Jean-Guy de Gabriac, francuski ekspert branży SPA & Wellness, dlatego we Francji mnóstwo obiektów – hoteli, day SPA, klubów fitness i sportowych co roku zgłasza swój udział w akcji i organizuje bezpłatne i łatwo dostępne wydarzenia, których celem jest edukacja, zabawa, inspiracja i zarażanie innych ideą życia w stylu wellness. W ciągu czterech lat do akcji dołączyło już ponad 100 krajów, tysiące osób, miejsc i miast. Polska uczyniła to po raz pierwszy w 2018 roku, ale do tej pory nie zyskała zbyt wielu chętnych do radosnego celebrowania Światowego Weekendu Wellness. Mamy jednak nadzieję, że idąc z duchem czasów i potrzeb, wkrótce i u nas, zwłaszcza w branży SPA & Wellness idea zyska wielu naśladowców.

Cztery lata temu, pomysłodawcy tej akcji doszli do wniosku, że we współczesnym konsumpcyjnym społeczeństwie, szukającym w czasie wolnym wyłącznie rozrywki, w branży wellness jest zbyt dużo moralizatorstwa, a zbyt mało zabawy. Misją World Wellness Weekend jest promowanie zabawnych, kreatywnych i oryginalnych działań Wellness. Takich, które nie straszą, ale edukują przez zabawę. Podnoszą morale, uruchamiają przepływ hormonów przyjemności (serotoniny i oksytocyny) i prowadzą do wzbogacenia naszego stylu życia o więcej wellnessowych elementów.

W tym roku w wielu spośród tych wydarzeń odbywających się na krańcach świata będzie można uczestniczyć osobiście – podczas sesji online. Może to pomoże Polakom zarazić się tą ideą i już za rok sami będziemy organizować wspaniałe wydarzenia promujące życie w stylu wellness.

World Wellness Weekend 2020

Mapa wydarzeń podczas Worlds Wellness Weekend

I pamiętaj...

Wszysy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili, gdy zdajemy sobie sprawę, że mamy tylko jedno. (Konfucjusz)

CZYTAJ TEŻ:

WELLNESS W EPOCE SMARTFONÓW

baner Norden Cosmetics

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz