Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Ciało kobiety po ciąży zmienia się. Niestety, mało kiedy na korzyść. Nadwaga, cellulit czy rozstępy to częste pozostałość po porodzie. Na szczęście z pomocą młody mamom przychodzą nowoczesne gabinety medycyny estetycznej.

Po urodzeniu dziecka młoda mama jest zakochana w swoim maleństwie. Niestety, bardzo często, kiedy tylko spojrzy w swoje odbicie w lustrze, jej zadowolenie mija. Faktem, według niej, nie do zaakceptowania jest nadmiar kilogramów oraz zmiany kondycji skóry.

Usunięcie wszystkich spędzających sen z powiek problemów, jest oczywiście możliwe przy pomocy odpowiedniej diety, systematycznych ćwiczeń czy dzięki nowoczesnym kosmetykom. Kłopot w tym, że wymaga to zwykle bardzo dużej ilości czasu. Na szczęście walka z nadwaga, cellulitem i rozstępami jest możliwa także dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej, której największą zaleta jest to, że przynosi niemal natychmiastowe efekty.

Redukcja tłuszczu pod wpływem niskiej temperatury

 Odchudzanie kobiet po ciąży powinno być racjonalne i rozłożone w czasie. Jakiekolwiek głodówki i diety cud są zakazane, skutkują bowiem zubożeniem jakości pokarmu dla malucha. Rozwiązaniem w tej sytuacji może się okazać kriolipoliza, czyli inaczej mówiąc niechirurgiczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej na brzuchu, plecach (boczkach) czy bryczesach pod wpływem niskiej temperatury.

- W czasie zabiegu kriolipolizy wykonywanego specjalnym urządzeniem CoaxMed miejscowo aplikowane jest intensywne zimno o temp. nawet do – 7 st. C. Powoduje ono, że zawartość komórek tłuszczowych ulega zamrożeniu. Dochodzi więc do takiego samego zjawiska jak w przypadku zamrażania wody – rośnie objętość komórek tłuszczowych, w wyniku czego się rozpadają, a krople tłuszczu są uwalnianie do organizmu. Później do akcji wkraczają wątroba i nerki, które usuwają tłuszcz z naszego ciała – tłumaczy Katarzyna Łukasik-Fąferko z Dentim Body Care Klinika Medycyny Estetycznej w Katowicach.

W wyniku kriolipolizy możemy utracić od 25 do 45% warstwy tłuszczu, a efekty widoczne są już po 2 tygodniach. Dla osiągnięcia jeszcze lepszych efektów zabieg można powtórzyć po 45 dniach. - Dla porównania chudnięcie pod okiem dietetyka przy pomocy odpowiednio dobranej diety i ćwiczeń to utrata ok. kilograma na tydzień – dodaje Fąferko.

Walka z cellulitem

Zmiany na ciele, które powstały podczas ciąży, są na tyle widoczne, że powodują poczucie dyskomfortu i sprawiają, że kobieta czuje się nieatrakcyjna. Zaliczyć do nich można z pewnością niedoskonałości skóry związane z koncentracją komórek tłuszczowych, które tworzą zagłębienia na skórze, a więc najprościej mówiąc – cellulit. Również i w tym przypadku zbawienne może okazać się urządzenie CoaxMed.

- Urządzenie wywołuje szereg procesów w skórze, których zwieńczeniem jest rozpad i usunięcie komórek tłuszczowych z organizmu, na skutek czego skóra na udach, biodrach czy pośladkach staje się gładka i elastyczna. Taka terapia skutkuje średnią wartością poprawy skóry w zakresie redukcji cellulitu aż o 73 proc. – tłumaczy specjalistka Dentim Body Care Clinic. Dodatkowo u wszystkich kobiet, które poddały się zabiegowi nastąpiło wzmocnienie i ujędrnienie skóry. Co ważne, taki zabieg nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji.

Terapia rozstępów

Dyskomfort u młodych mam wywołują również rozstępy. Dostępne na rynku kremy zwykle tylko nawilżają skórę, nie likwidując problemu. – Chcąc mieć pewność, ze walka z rozstępami zakończy się powodzeniem, wybierzmy zabieg wykorzystujący innowacyjną aparaturę MesoTherm, łączącą sześć różnych technologii w jednym urządzeniu. Cykl sesji zabiegowych przyczynia się do ograniczenia poszerzania się rozstępów, znacznego ich wypłycenia oraz wyrównania kolorytu skóry na obszarze ich występowania – mówi Fąferko i zaznacza, że jeśli zgłosimy się do specjalisty, w początkowej fazie powstawania rozstępów, jest duże prawdopodobieństwo, że zostaną one zlikwidowane całkowicie.

 

 

baner Norden Cosmetics

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz