Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Kangoo jumps jest modny

Zadbaj o zdrowie, kondycję oraz stawy i kości, trenując w butach kangoo jumps. Niektórzy twierdzą, że kangoo jumps, czyli kangurze podskoki są najbardziej wydajnymi, efektywnymi i przyjemnymi ćwiczeniami, jakie do tej pory wymyślono!

 Tekst: Sylwia Zagórska

KANGOO JUMPS, CZYLI KANGURZY SPORT, FITNESS I RELAKS W JEDNYM

Czego to ludzie nie wymyślą, żeby zarobić pieniądze – pomyślałam na widok pary, która uprawiała kangoo-jogging w miejskim parku. Oczywiście nie miałam na myśli tej pary, lecz twórców dziwnych butów, które mieli na nogach ci młodzi ludzie. Potem miałam okazję obserwować kangoo-fitness, czyli zajęcia fitness w kangoo-butach, kangoo-robic, czyli kangurzy aerobic i wyjść na próbny kangoo-spacer. 

KANGOO JUMPS LEPSZY OD BIEGANIA

Bieganie w butach kangoo jumps, podobnie jak jogging w zwykłych butach, poprawia kondycję i odporność, wzmacnia układ
krążenia, reguluje rytm serca, poprawia postawę, koordynację i ruchliwość, rozwija masę mięśniową i spala tkankę tłuszczową, dotlenia i obniża poziom cholesterolu oraz wyzwala endorfiny, poprawiając nam humor. Ale znaczącą przewagą kangoo jumps nad klasycznym bieganiem jest ochrona kości i stawów.Kangoo Jumps fitness

Badania pokazują, że od 27 do 70% biegaczy i osób intensywnie uprawiających jogging, ma uszkodzone stawy już po pierwszym roku treningu. Buty kangoo jumps zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć ryzyko urazów pleców, stawów (zwłaszcza kolanowych) oraz kości. Ostatnie testy pokazały, że 80-procentowa amortyzacja mocy wstrząsu chroni kręgosłup oraz niweluje szok mięśniowy, co powoduje brak zakwasów. Kangoo Jumps neutralizują uderzenia o twardą nawierzchnię, chroniąc w ten sposób stawy kolanowe oraz stopy. Równocześnie, zarówno buty, jak i ćwiczenie w nich, wywołują pozytywne emocje i radosne uczucie nieważkości.

SKOCZNE BUTY KANGOO JUMPS

Buty kangoo jumps wyposażone w elastyczne sprężyny do skakania zostały zaprojektowane w 1994 roku przez ortopedę Gregory Leghtmana, z myślą wykorzystania ich w rehabilitacji. Po raz pierwszy zaprezentowano je w Paryżu na wystawie sprzętu sportowego, gdzie zostały opatentowane przez Szwajcara Dennisa Neville’a. Od 1995 roku rozpoczęły międzynarodową karierę. Z czasem zostały udoskonalone, wyposażone w system IPS, który zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas skakania, i znalazły zastosowanie w nowoczesnym fitnessie.Buty kangoo jumps

KANGOO JUMPS JAKO FITNESS

Fitness w Polsce święci tryumfy, dlatego postanowiono kangoo jumps wprowadzić też do naszego kraju. Jak dotąd, nieprzyjęły się tak powszechnie, jak w innych europejskich państwach, ale ich popularność wciąż rośnie. Jest już kilku trenerów w większych i mniejszych miastach (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Stalowej Woli, Jaśle, Bełchatowie a nawet w Tucholi) i wciąż prowadzone są kolejne szkolenia. Ćwiczenia w butach kangoo jumps pomagają szybciej uzyskać pożądaną formę, spalić kalorie (o 30% więcej niż podczas zajęć w zwykłych butach do biegania). Zajęcia w nich to świetny sposób, aby jednocześnie schudnąć i zregenerować siły. Dlatego na całym świecie zyskują popularność.

KANGOO-ROBIC, CZYLI KANGURZY AEROBIC

Najczęściej największą przeszkodą dla osób, które chcą zaangażować się w aktywność fizyczną, jest znalezienie ćwiczeń, które są równocześnie efektywne, bezpieczne oraz sprawiają satysfakcję i przyjemność. Ci co spróbowali kangoo jumps, twierdzą, że buty te są odpowiedzią na takie potrzeby – i to bez względu na to, czy w nich skaczemy, biegamy, spacerujemy czy ćwiczymy kangoo-robic.Kangoo jumps festiwal

Na zachodzie szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się kangoo-robic – podskoki, bieganie w miejscu i układy choreograficzne wykonywane w rytmie muzyki. Dzięki takim ćwiczeniom wzmacniamy mięśnie dolnych partii ciała, kształtujemy nogi i pośladki. Dotleniamy też cały organizm, poprawiamy sprawność układu krążenia, wytrzymałość i kondycję. Każdy but zakładany na trening dodatkowo spełnia rolę obciążnika, gdyż waży około 2 kg. Dlatego też ćwicząc kangoo-robic męczymy się o wiele bardziej niż przy zwykłym aerobiku, ale też dwa, trzy razy szybciej tracimy zbędne kalorie.
Dlatego zajęcia aerobicu w tych butach nie trwają dłużej niż 20 minut, a przynoszą takie efekty, jak cała godzina zwykłego aerobicu.

BUTY KANGOO JUMPS DOSKONAŁE NA KANGOO-SPACER

I choć sport kangoo jumps nie wygląda ani zbyt poważnie, ani prosto – wydaje się, że na butach wyglądających niczym kołyski przytwierdzone do stóp, trudno utrzymać równowagę – w rzeczywistości jest prosty, bardzo efektywny i przynosi wiele radości. A do tego, w zależności od upodobań, w butach kangoo jumps można spacerować z psem, biegać, ćwiczyć fitness czy aerobic. W domu, na siłowni, sali fitness czy na świeżym powietrzu. Co kto lubi!Kangoo Jumps

CZYTAJ TEŻ...

NORDIC WALKING, CZYLI ZDROWE SPACEROWANIE

JOGA NA WODZIE

PŁYWANIE JEST DOBRE NA WSZYSTKO

baner Norden Cosmetics

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz