Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Borowina jest jednym z najcenniejszych darów natury. Wykorzystuje się ją do leczenia stanów zapalnych, schorzeń mięśni, kości i stawów, a nawet chorób kobiecych. Dodatkowo, po zabiegach borowinowych skóra jest gładka jak aksamit.

 Borowina to torf o dużym stopniu rozkładu, powstały z obumarłej roślinności bagiennej, wykorzystywany do celów leczniczych. Złoża, z których się ją wydobywa, formowały się na ziemiach polskich około 10 tys. lat p.n.e., po ustąpieniu lodowca. Nasze borowiny słyną z czystości i wysokiej jakości, dlatego nazywane są czarnym złotem Polski. Wykorzystywane są do zabiegów leczniczych, takich jak: zawijania, okłady i kąpiele. Działanie zabiegów borowinowych polega na równoczesnym podgrzewaniu tkanek do 42-25°C oraz oddziaływaniu leczniczych składników zawartych w borowinie. Ciepło pobudza krążenie, przyspiesza wydalanie zbędnych produktów przemiany materii i wchłanianie aktywnych składników torfu.dlonie-bloto-jpeg

Borowina to przede wszystkim ogromne bogactwo cennych substancji organicznych, nieorganicznych (przede wszystkim rozmaite sole – żelazowe, wapienne, glinkowe) i krzemionki. Kwasy organiczne i sole nadają jej właściwości ściągające, przeciwzapalne i bakteriobójcze. Zabiegi z użyciem borowiny powodują regenerację naskórka i uszkodzonych tkanek, a także zwiększenie ukrwienia skóry. Wykorzystuje się je w leczeniu chorób reumatycznych, kobiecych i niektórych chorób narządów wewnętrznych. Zabiegi z wykorzystaniem borowiny są sporym obciążeniem dla organizmu, dlatego mogą z nich korzystać jedynie kuracjusze, którzy nie mają problemów z układem krążenia. Nie wskazane są też dla dzieci. W sprzedaży detalicznej dostępne są też plastry i pasty borowinowe do użytku domowego. Borowinę wykorzystuje się też do produkcji różnego rodzaju lekarstw i kosmetyków – szamponów, płynów do kąpieli, soli i maseczek oraz do zabiegów kosmetycznych, gdyż ujędrnia ciało, dzięki czemu pomaga pozbyć się cellulitu, wygładza zmarszczki i regeneruje włosy.
Kuracje borowinowe stosowane są w ponad 30 uzdrowiskach w Polsce.

Partnerzy