Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

12 marca to Światowy Dzień Drzemki. Badania wykazują, iż zaledwie 26-minutowa drzemka w ciągu dnia może podnieść produktywność aż o 34%.

12 marca to Światowy Dzień Drzemki. Badania wykazują, iż zaledwie 26-minutowa drzemka w ciągu dnia może podnieść produktywność aż o 34%.  My zamiast pochrapywania w pracy proponujemy wybrać się do FIUU FIUU DAY SPA na pielęgnacyjny zabieg, w trakcie którego możemy zdrzemnąć się i nabrać sił na resztę dnia.

„Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech.” -mawiał wybitny filozof Immanuel Kant. Trudno się z nim nie zgodzić. Sen jest najlepszym lekarstwem i cudownym kosmetykiem. Choć nie zawiera ani 24 karatowego złota ani kwasu hialuronowego sprawia, że po dobrze przespanej nocy czujemy się wypoczęci, a skóra wydaje się młoda i pełna blasku. Kiedy śpimy nasz organizm regeneruje się, wydziela hormon wzrostu - powodując wzrost i regenerację tkanek, zaś serce uspokaja swój rytm. Jedyny warunek jaki musimy spełnić to ośmiogodzinny, nieprzerwany sen.

Zapędzeni w życiowym kieracie nie mamy czasu na odpoczynek. Kładziemy się spać po północy, wstajemy przed siódmą rano niewyspani, rozdrażnieni, z podpuchniętymi powiekami. Marzymy o tym, by ktoś w końcu znalazł sposób na wydłużenie doby choćby o kilka godzin. Póki co, możemy tylko ubolewać  nad faktem, że nie jesteśmy żyrafami, których fizjologiczna potrzeba snu wynosi dwie godziny na dobę. Nie posiadamy też tej cudownej cechy właściwej psom lub fokom, u których półkule mózgowe śpią na zmianę. Żeby nasz organizm wydajnie funkcjonował nie możemy oszczędzać na ilości i jakości snu.

Jeśli w ciągu dnia czujemy spadek energii i zmęczenie zamiast kolejnego batona, czy napoju energetycznego warto uciąć sobie drzemkę. Taki krótki sen ma zbawienny wpływ na nasze siły witalne, zwiększa naszą kreatywność, ułatwia koncentrację.

Badania przeprowadzone w NASA pokazują, że 26 minut drzemki podnieść może produktywność o 34%zaś zmęczenie pracowników i w związku z tym obniżona sprawność oraz szybkość realizacji zadań, kosztuje firmy w sumie 150 mld $ rocznie. Wniosek nasuwa się sam: taniej byłoby kupić kanapę do pokoju socjalnego i pozwolić pracownikom na krótką drzemkę! Pracodawcy niesłusznie podchodzą do takich pomysłów z rezerwą. Senność, która ogarnia nas w połowie dnia jest przecież fizjologiczną oznaką, a nie marnowaniem czasu. Należy jednak pamiętać, że nie każda drzemka podniesie naszą efektywność: sen krótszy niż 15 minut nie przyniesie spodziewanego efektu, zaś dłuższy niż 45 minut sprawi, że się roześpimy. Ważne jest też w jakiej pozycji będziemy drzemać: najbardziej wskazana jest pozycja horyzontalna, jednak w biurowej rzeczywistości nie ma na to szans, warto wtedy wyciągnąć się na fotelu z nogami na biurku. Miejsce do popołudniowej sjesty powinno być spokojne, możemy włączyć relaksacyjną muzykę, która ułatwi nam wyciszenie Najlepszy czas na drzemkę przypada między 14.00 a 15.00, czyli mniej więcej w połowie dnia, poprawi nam samopoczucie, ale nie zaburzy nocnego snu.

FIUU FIUU DAY SPA proponuje wiele zabiegów na twarz i ciało, po których poczujesz się wypoczęta, piękniejsza i zdrowsza.

be Lovely, be Sexy, be Fiuu Fiuu - www.fiuufiuu.pl

baner Norden Cosmetics

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz