fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Piwne SPA w Czechach

Zimą nie ma lepszej okazji do dbania o kondycję, niż narty. Narciarskie wyprawy warto jednak zaplanować wraz z innymi atrakcjami, choćby relaskującymi kąpielami w piwie.

czechy magazyn eden SPA wellness SPAeden 3

Zalet narciarstwa nie trzeba reklamować: ruch na świeżym powietrzu i zaangażowanie wszystkich partii mięśni sprawiają,

że po kilku dniach czujemy się jak nowo narodzeni. Wraca nam chęć do życia i energia do działania.

Od lat sąsiednie Czechy są uznawane za idealne miejsce na zimowy wypoczynek. Znajdziemy tu doskonale przygotowane trasy narciarskie o różnych stopniach trudności, a także wiele atrakcyjnych propozycji wypoczynku po nartach.Szczególnie warto przyjrzeć się piwnym SPA – to oferta, która może skusić także panów, bo któż oprze się propozycji kąpieli w ciepłym piwie, połączonej z degustowaniem zimnego piwa z lokalnych browarów?

Już w średniowieczu takie kąpiele uważane były za znakomicie wpływające na ciało, gdyż głęboko oczyszczają organizm i działają kojąco. Dlatego od wieków w Czechach wykorzystuje się naturalne właściwości lecznicze drożdży piwnych, a maseczki z nich odżywiają i nawilżają skórę.

Szczególnie warta uwagi jest miejscowość Harrachov, gdzie czeka na nas także piwne SPA, Podczas kąpieli zrelaksujemy się w wannie z naturalną wodą górską o temperaturze 36°C, do której dolewa się 5 litrów jasnego i 5 litrów ciemnego niefiltrowanego, niepasteryzowanego piwa oraz chmiel.

Po regenarcyjnym seansie (warto jeszcze skorzystać z masażu!) pora na zwiedzanie. Miasteczko znane jest z lokalnego browaru Novosad&Syn i muzeum szkła, w którym znajdziemy ponad 5000 eksponatów pochodzących z tutejszej huty – najstarszej działającejw Czechach, a być może i na świecie! Jako pamiątkę warto kupić luksusowy serwis lub wybrać któryś spośród 30 kolorów wymarzonego kryształowego żyrandolu.Piwne łaźnie czekają na narciarzy także w innych czeskich ośrodkach górskich.
www.czechtourism.com

W Tajlandii lata liczy się od narodzin Buddy, dlatego Tajowie są już w drugiej połowie trzeciego tysiąclecia. Za to tradycje masażu sięgają setki lat wstecz. Bangkoku, światowa stolica masażu, zaprasza!
„Jeśli widzisz kogoś bez uśmiechu, daj mu jeden ze swoich” brzmi birmańskie przysłowie. Jak hojni potrafią być Birmańczycy przekonuję się podczas każdej kolejnej podróży po Kraju Tysiąca Złotych Pagód.
Uwielbiam wyspy. Położone z dala od zgiełku pędzącego świata, otoczone wielką wodą, żyją swoim własnym rytmem. Na wyspach wypoczywa się najpełniej. Zapraszamy na najpiękniejsze wyspy Europy.
We wrześniu nastaje radosny, bachusowy czas festiwali i winnych świąt, który trwa aż do świętego Marcina, czyli do 11 listopada. To najlepszy moment na enoturystykę, wyruszenie na winne szlaki Europy oraz rozkoszowanie się dobroczynnym wpływem winoterapii.
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor