fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

MOKSA W SPA I WELLNESS

Zabieg moksy, wzbudzający kontrowersje głównie w kręgach medycznych, już w starożytnych Chinach stosowany był przy uśmierzaniu bólów reumatycznych.

Dalekowschodni rytuał polega na stymulowaniu wrażliwych punktów na ciele ciepłem, płynącym z podpalanych liści rośliny, zwanej Artemisa Moxa. Rozdrobnione liście przykłada się do pleców lub stóp i pozwala im się żarzyć przez około 3 minuty. Metodą najczęściej spotykaną w ośrodkach spa i wellness jest przybliżanie do ciała podpalonego cygara, powstałego ze zrolowanych liści rośliny.

MOKSA

Zabieg Spa MoksaZabieg moksy, wzbudzający kontrowersje, głównie w kręgach medycznych, już w starożytnych Chinach stosowany był przy uśmierzaniu bólów reumatycznych. I choć nie ma naukowych dowodów na lecznicze działanie terapii, do dziś cieszy się ona uznaniem wielu osób, zmagających się z obniżoną odpornością, zmęczeniem, bezsennością lub trudnościami z koncentracją i pamięcią. Dalekowschodni rytuał polega na stymulowaniu wrażliwych punktów na ciele ciepłem, płynącym z podpalanych liści rośliny, zwanej Artemisa Moxa. Rozdrobnione liście przykłada się do pleców lub stóp i pozwala im się żarzyć przez około 3 minuty. Metodą najczęściej spotykaną w ośrodkach spa i wellness  jest przybliżanie do ciała podpalonego cygara, powstałego ze zrolowanych liści rośliny. Zdarza się, że w plecy wbija się igły akupunkturowe, na których umieszczane i podpalane są liście leczniczego zioła. Udrożnienie kanałów energetycznych oraz umożliwienie swobodnego przepływu energii życiowej przez organizm to najważniejsze cele zabiegu. Ogrzewanie ciała powoduje także rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym przyśpiesza obieg krwi. Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem terapii, zbadany musi być puls pacjenta. Zabieg nie jest polecany osobom, cierpiącym na nadciśnienie tętnicze, choroby psychiczne, częstoskurcz serca, gorączkę lub stany zapalne skóry.

Inaczej określana jako sauna sucha. Jak nazwa wskazuje jest to rodzaj sauny o stosunkowo niskim poziomie wilgotności.
Według zwolenników tej metody, hydrokolonoterapia skutecznie oczyszcza jelita, co pomaga przywrócić równowagę całego organizmu i poprawia samopoczucie.
Przeciwprądy umożliwiają oferowanie atrakcyjnej strefy do sportu i rekreacji w wodzie nawet na bardzo małej powierzchni basenu.
Łatwy sposób na poprawienie nastroju? Aromaterapia. Zamknij oczy, weź głęboki wdech... Co tak pięknie pachnie? To sesja aromaterapii, którą możesz zrobić sobie w domu.
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor